13 Ocak 2017 Cuma

Aklımda Ne Var?

Finaller bitti üzerimizden dozer geçti, tatilimin ilk günü ve blogtayım. Tatil için tek temennim evde huzur dolu günler. Telefonum çalmasın, facebook'tan bildirim gelmesin, whatsapp uzak dursun. zaten uzun bir süredir telefon kullanımını maximum düzeyde azalttım. Benim kafa dinlemeye ihtiyacım var!
Neredeyse 1 yıldır doğru dürüst dinlenecek vakit bulamadım. Kafa dinleme açısından diyorum yoksa boş vaktim tabi ki çoktu. Bu 2 aylık tatil için ise planlarım arasında kendime pozitif anlamda bir şeyler katmak var. 1. benim için oldukça önemli olan İNGİLİZCE!

15 yıllık eğitim öğretim hayatında adam akıllı bir eğitim maalesef alamadık. Üstüne bu yıl ingilizce dersini aldığım zaman hala yapamamak beni bir parça üzdü.
Kelime bilgim harika fakat grammer bilgim tam bir fiyasko. Sınavdan sınava çalışır hatırlar sonrasında hiç bilmiyormuş gibi unuturum.
Artık buna dur demenin zamanı geldi. Yenicem seni ingilizce!
Sular seller gibi konuşacağım. (bu yalnızca bir iddiadır sadece öyle umuyorum.)

2. olarak hakkımla kaldığımı düşündüğüm bir dersime çalışmak. Hakkımla kaldım diyorum çünkü aklınıza gelebilecek her şeyi ben kağıda güzelce saçmaladım. Klasik sınavların kağıtlarını hobi olarak okuyabilirdim.  :)

3. olarak ise yeni bir diziye başlamak istiyorum. En son Game Of Thrones bitti. Şuan hala yayınlanmakta olan bir Kore dizisini takip ediyorum. Ama ABD filmleri bambaşka deyip yeni bir dizi aramaya koyuldum ve Vikingslere karar verdim. Beğeneceğimi umuyorum zaten hali hazırda 4 sezon var. 
Alın işte tam benlik.Gezmek gibi bir planım yok. Ama evde çürümek gibi bir niyetim de yok.
"Soğuk havalarda yapılacaklar" diye google'lamalıyım herhalde. 
Yazın sıcak diye dışarı çıkmak eziyet oluyor kışın ise soğuk. Seni seviyorum sonbahar.
İyi ki varsın iyi ki bizimlesin. Kalp.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler!

Sevgilerimle.